FACEBOOK

Aktualności

Wróć do listy

Dwie kolejne realizacje Eko-Systemu zakończone

25 maj 2015

W ostatnim czasie przedsiębiorstwo budowlane Eko-System zakończyło prace nad dwiema kolejnymi inwestycjami.
Na odbiór czekają obecnie budynki Białostockiego Centrum Onkologii i firmy Telmex. To kolejne projekty zrealizowane w tym roku przez spółkę z Białegostoku.

Prace nad pierwszą z ukończonych inwestycji – siedzibą Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie – trwały od sierpnia ubiegłego roku.
Eko-System odpowiadał tu za całokształt działań wykończeniowych w budynku przychodni o powierzchni 3000 m2 oraz na parkingu mogącym pomieścić ok. 150 samochodów.
- Do naszych zadań należało m. in. poprowadzenie wszystkich instalacji (w tym elektrycznej) oraz montaż elementów systemów izolacyjnych, sanitarnych i wentylacyjnych – opisuje Antoni Puczkowski, dyrektor techniczny firmy Eko-System.
Oprócz tego firma zrealizowała również wszelkie pozostałe prace wewnątrz budynku – m.in. wylewanie posadzek, malowanie powierzchni, położenie tynków, glazury i wykładzin.
W wyniku prowadzonej rozbudowy powstał nowy budynek dedykowany dla potrzeb chirurgii onkologicznej. Znajdą się w nim m.in. cztery nowe sale operacyjne, oddział leczenia bólu oraz specjalny podjazd dla karetek. Ponadto wybudowano trzykondygnacyjny podziemny parking, dla 135 samochodów.
Dr n. med. Marzena Juczewska, dyrektor BCO, chwali wykonawcę, pozytywnie oceniając współpracę, szczególnie na tle innych przedsiębiorstw, z którymi szpital miał okazję w przeszłości współdziałać.
- Warto podkreślić, że prace w ramach kontraktu zostały wykonane w terminie, zgodnie z przyjętym harmonogramem, a  do tego profesjonalnie i solidnie. Do końca czerwca będą odbywały się odbiory techniczne. Aktualnie trwają już postępowania przetargowe na wyposażenie i sprzęt. Mamy nadzieję, że do końca wakacji uda się nam już przeprowadzić do nowych obiektów – dodaje.

Z kolei druga z inwestycji realizowana była na rzecz firmy Telmex. Prace, które rozpoczęły się w listopadzie 2014 roku, zakończono już w połowie maja. Jak zaznacza przedstawiciel spółki, tempo prowadzonych prac umożliwiły sprzyjające warunki atmosferyczne, które panowały podczas wyjątkowo nieuciążliwej, tegorocznej zimy.
- W tym wypadku odpowiadaliśmy za rozbudowę stworzonego także przez nas 12 lat temu magazynu ekspedycyjno-przeładunkowego o wielkości przekraczającej 3000 m2 – wyjaśnia przedstawiciel Eko-System.
I dodaje: W efekcie hala powiększyła się o 700 m2, a obok niej powstał budynek biurowo-socjalny o powierzchni 200 m2.